Pozew o obniżenie alimentów

Prawnikrodziny.pl - Kancelaria Prawna Adam Marzycki -

Uważam że płacę za dużo alimentów, jak obniżyć alimenty? Nie stać mnie na alimenty co zrobić by płacić niższe alimenty?

Pozew o obniżenie alimentów (nie którzy nazywają to wniosek o obniżenie alimentów) musi być bardzo dobrze napisany i jeszcze lepiej umotywowany. Podczas wieloletniej obserwacji procesów sądowych widzimy, że strony nie kierują się rozsądkiem a emocjami. Co gorsze już na etapie redakcji pozwu o obniżenie wysokości alimentów przegrywają proces. Należy pamiętać, że kolejne dziecko lub kredyt nie ma bezpośredniego wpływu na wysokość dotychczasowych alimentów. Sąd kieruje się potrzebami małoletnich na rzecz których są zasądzone alimenty oraz możliwością zarobkową rodziców, a na sali rozpraw można usłyszeć od sędziego „a co ma zrobić to dwuletnie dziecko..”, „po co pan robił kolejne dzieci skoro nie potrafi wyżywić dotychczasowe..”, dlaczego nie pójdzie pani na kurs [..] by zarabiać więcej..” – jeśli jesteś zainteresowany/a pomocą w napisaniu profesjonalnego i skutecznego pozwu o obniżenie alimentów przez doświadczonych prawników wypełnij poniższy formularz.

Po wypełnieniu formularza  własnymi słowami i dokonaniu wpłaty za usługę do 3 dni otrzymasz na wiadomość e-mail gotowy pozew o obniżenie alimentów wraz z poradą jak i gdzie go złożyć. W każdej chwili możesz skorzystać z dodatkowej porady prawnej przez telefon: uzyskaj poradę prawną przez telefon

wypełnij formularz

Proszę o wypełnienie poniższego formularza aby uzyskać gotowy pozew o obniżenie alimentów.

Kwestionariusz zawiera wiele pytań mających na celu przyśpieszyć proces podwyższenia alimentów, a wystarczy go wypisać własnymi słowami – resztą zajmą się prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Dane powoda (powodem jest osoba wnosząca o obniżenie alimentów)
Pozwany / pozwani (dane dzieci którym mają być obniżone alimenty)
Kto reprezentuje dziecko?
Dane dotyczące alimentów
Ewentualne uwagi
Załączniki
informacje dotyczące płatności

Proszę o wypełnienie poniższego formularza.

Może się wydawać że pytań jest sporo, ale dzięki temu jest szansa na szybki rozwód
bez zbędnych pism sądowych o uzupełnienie brakujących informacji.

Dane do przelewu

Kancelaria Prawna
Katowice Korfantego 51

Numer rachunku

ING Bank
04 1050 1243 1000 0090 6154 0358

Tytuł wpłaty

Pozew dla …. (wpisać wybrany pozew
i swoje imię oraz nazwisko)