Pozew o rozwód, jak napisać wniosek o rozwód

Rozwód, jak napisać pozew o rozwód? Gdzie złożyć pozew o rozwód? Ile trwa rozwód?

Jak napisać pozew o rozwód

 

Pomoc prawna w napisaniu pozwu o rozwód bez orzekania o winie, a także pomagamy napisać odpowiedź na pozew o rozwód. Nasza Kancelaria Prawna umożliwiła szybkie i tanie pisanie pozwów o rozwód, pozwu o alimenty a nawet pozwu o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

 

porozumienie rozwodoweKodeks rodzinny określa kiedy możliwe jet rozwiązanie małżeństwa przez rozwód:

  • Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód.
  • Jednakże mimo zupełnego i trwałego rozkładu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego.
  • Rozwód nie jest również dopuszczalny, jeżeli żąda go małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi małżonek wyrazi zgodę na rozwód albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z zasadami współżycia społecznego.

 

Poza kodeksem rodzinnym w Sądzie obowiązuje kodeks postępowania cywilnego a także przepisy szczególne. Jeśli nie dopełnimy wymogów prawnych Sąd zwróci nam nasz pozew o rozwód lub nie uwzględni zarzutów przedstawionych np. w odpowiedzi an pozew o rozwód. Osobie, która na co dzień nie zajmuje się prawem trudno się odnaleźć w tych zawiłościach języka prawnego i dlatego służymy pomocą.

 

Postępowanie w sprawach o rozwód w wyniku epidemia COVID-19 o dziwo przyśpieszyło orzekanie o rozwód w przypadku pozwu o rozwód bez orzekania o winie (rozwód za porozumieniem stron). Jeszcze rok temu strony (małżonkowie chcący się rozwieść) zawsze musiały się stawić w sądzie nawet gdy oboje chcieli rozwodu za porozumieniem strony – rozwód bez orzekania o winie. Obecnie przy odpowiednim porozumieniu (które otrzymacie wraz z pozwem od nas), Sąd wysyła zeznania na piśmie i nawet po 3 miesiącach można uzyskać rozwód (wcześniej minimum 6 miesięcy).

 

POMOC W NAPISANIU POZWU – Nasza kancelaria prawna oferuje napisanie:

  1. pozew o rozwód (rozwód bez orzekania o winie i rozwód z winy małżonka)
  2. odpowiedź na pozew o rozwód (zgoda na rozwód a także odpowiedź niezgadzająca się na rozwód)

 

Wystarczy wybrać odpowiedni formularz i uzupełnić go a następnie dokonać opłaty – nasi prawnicy do trzech dni przygotują kompletny pozew / odpowiedź na pozew i prześlą go do Was wraz z instrukcją i poradą jak prawidłowo złożyć pozew do Sądu Rodzinnego i wraz z jakimi załącznikami https://prawnikrodziny.pl/nasza-oferta/rozwod/

 

Możesz też zamówić napisanie pozwu o alimenty, podwyższenie alimentów, obniżenie alimentów i pozew o uchylenie obowiązku alimentacyjnego: https://prawnikrodziny.pl/nasza-oferta/alimenty/

 

Jeśli chcesz uregulować sprawy związane z opieką nad małoletnimi to skorzystaj z pomocy w napisaniu odpowiednich pism do Sądu: https://prawnikrodziny.pl/nasza-oferta/opieka-nad-maloletnimi/

 

Kancelaria Prawna specjalizująca się w prawie rodzinnym oferuje również porady prawne przez telefon w sprawach o rozwód, alimenty i opiekę nad dziećmi: https://prawnikrodziny.pl/nasza-oferta/porady-prawne-przez-telefon/

 

wniosek pozwu o rozwód

Rozwód pomoc prawna www.prawnikrodziny.pl

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Drukuj
może zainteresuje cię także...